Kontakt

Fotbal-Arsenal

fotbal-arsenal@email.cz

Rezerva Arsenalu si poradila s Portsmouthem

Rezerva Arsenalu se s letošním ročníkem Premier Reserve League rozloučila ve velkém stylu. Domácí Portsmouth totiž porazila v pondělním utkání rozdílem třídy 0:3.

Naděje na zisk titulu pro „Gunners" padly už minulý víkend, kdy vedoucí Aston Villa porazila Fulham. Pondělní vítězství však bylo důležité, jelikož si tým Neila Banfielda zajistil druhé místo v Reserve League South. Craig Eastmond nemohl týmu pomoct, protože hrál v neděli za první výběr Arsenalu. Další povolaný hráč z rezervy Conor Henderson, který však na DW Stadium nenastoupil, byl nominován do základní sestavy.

Arsenal začal velmi aktivně. V 17. minutě získal Chukwuemeka Aneke míč uprostřed hřiště a z 24 metrů vyslal svou levačkou nechytatelnou střelu do horního rohu O'Brienovy branky. „Pompey" měli šanci vyrovnat o několik minut později, ale pokus domácích zblokoval kapitán severolondýnského celku Ignasi Miquel. Když začalo zapadat slunce a pořadatelé byli nuceni zapnout umělé osvětlení, byl už téměř konec prvního poločasu. Na tabuli svítila 42. minuta a ke slovu se dostal Nacer Barazite. Míč se nacházel v 33 metrové vzdálenosti od branky, když do něj kopačka nizozemského útočníka narazila a proměnila ho v raketu letící na soupeřovu svatyni. Liam O'Brien neměl opět nejmenší šanci - 2:0.

Ve druhém poločase byl blízko zvýšení Luke Freeman, avšak jeho pokus po centru Cedrica Eviny skončil jen pár centimetrů od vzdálenější tyče. Krátce po této šanci přišlo střídání na straně hostí. Seada Hajrovice nahradil Martin Angha a pět minut nato Roarie Deacon vystřídal střelce první branky Anekeho. Poté se předvedl i brankář Arsenalu James Shea, jenž vyboxoval přímý kop zahraný Gaelem Nlunduluem. V závěru ještě Banfield sundal ze hry Benika Afobeho, na jehož místo nastoupil Jernade Meade. Toto střídání se trenérovi vyplatilo, protože 11 minut před koncem zvyšoval Meade svou první trefou v Reserve League na 3:0.

Portsmouth: Liam O'Brien, James Hurst, Tero Mantyla, Marlon Pack, Perry Ryan, Luke Wilkinson, Gael Nlundulu, Billy Goddard, Matt Ritchie, Nadir Ciftci, Lewis Stockford.

Arsenal: James Shea, Sead Hajrovic (53. Martin Angha), Cedric Evina, Daniel Boateng, Ignasi Miquel, Nicholas Yennaris, Conor Henderson, Chukwuemeka Aneke (58. Roarie Deacon), Nacer Barazite, Benik Afobe (77. Jernade Meade), Luke Freeman.