Kontakt

Fotbal-Arsenal

fotbal-arsenal@email.cz

Arsenal zaváhal, přímý postup do Ligy mistrů ohrožen

Fotbalisté Arsenalu prohráli v dohrávce 37. kola anglické ligy na hřišti Blackburnu 1:2. Tým trenéra Arséna Wengera, ve kterém chyběl Tomáš Rosický, tak může přijít o třetí místo zaručující přímý postup do Ligy mistrů.

Arsenal sice poslal do vedení už ve 13. minutě nizozemský útočník Robin van Persie, domácím se ale těsně před přestávkou podařilo díky Davidu Dunnovi vyrovnat. O výhře Rovers rozhodl v 68. minutě Chris Samba.

Blackburn se může v současné sezoně pochlubit skvělou domácí bilancí v soubojích s týmy tzv. "Velké čtyřky". Svěřenci kouče Sama Allardyce na stadionu Ewood Park remizovali s Chelsea, Liverpoolem i úřadujícím mistrem Manchesterem United.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo:
Wigan - Hull 2:2 (30. Moses, 90.+3 Gohouri - 42. Atkinson, 64. Cullen), Blackburn - Arsenal 2:1 (44. Dunn, 68. Samba - 13. Van Persie).
Arsenal si porážkou zkomplikoval boj o třetí příčku, která zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů. Sesadit ho může čtvrtý Tottenham nebo pátý Manchester City, které mají vzájemný středeční zápas k dobru.

Ve druhém pondělním duelu remizoval Hull ve Wiganu 2:2 a po dvou sezonách sestupuje do druhé ligy, kam ho doprovodí Portsmouth a Burnley.

Dnešní výsledek měl však pro Hull pramalý význam, protože i v případě výhry by se naděje na udržení v Premier League pohybovala v oblasti velmi divoké teorie. Pokud by Wigan porazil, mohl se sice v posledním kole bodově dotáhnout na West Ham na 17. příčce, která jako poslední zajišťuje záchranu, ve prospěch United by však hovořilo výrazně lepší skóre.