Kontakt

Fotbal-Arsenal

fotbal-arsenal@email.cz

Arsenal v derby neuspěl a šance na zisk titulu klesly

Utkání na White Hart Lane začalo šancí Arsenalu, když se Sol Campbell, při každém dotyku vypískáván domácími fanoušky, dostal k zakončení po rohovém kopu. Na brankové čáře míč zastavil Assou-Ekotto. Na druhé straně se v gólovce objevil Pavlyuchenko, kterého ránu nakonec zblokoval Vermaelen. V desáté minutě se domácí mohli zaradovat. Manuel Almunia vyboxoval centrovaný balon od rohového praporku jen k Dannymu Rosemu, který poté střelou za vápnem skóroval – 1:0.

Arsenal se v následujících minutách snažil vrátit do utkání, vytvořit si nějakou větší příležitost. Pár náznaků sice k vidění bylo, to bylo ovšem vše. Naopak před koncem poločasu mohl zvýšit na 2:0 Luka Modrić, který ale nastřelil vyběhnuvšího Manuela Almuniu. Po prvním poločase tak domácí vedli 1:0.

„Gunners“ prospali začátek druhého dějství, čehož později hodně litovali. Gareth Bale se totiž zjevil sám před Almuniou, kterého překonal střelou k tyči – 2:0. Větší příležitost Arsenalu přišla ve druhém dějství až po dvaceti minutách, kdy se snažil prosadit střelou Nicklas Bendtner. Ke smůle Arsenalu – těsně minul. V šedesáté osmé minutě nastal velký moment – na hřišti se objevil Robin van Persie, a i když několik měsíců kvůli zranění nehrál, na hřišti předváděl velké věci.

Holandský snajper se dostal k několika povedeným střelám, za připomenutí stojí skvělý přímý kop hned za velkým vápnem, který skvěle zneškodnil Gomes. Ještě před přímým kopem se ale ke střele dostal Rosický. Jeho zblokovaný pokus nakonec skončil mimo. Arsenal se v utkání ale přece jen prosadil. Theo Walcott našel ve vápně nabíhajícího Bendtnera, který míč zasunul za záda Gomese – 2:1. Na konci zápasu ještě nebezpečně pálil Van Persie – bez úspěchu