Kontakt

Fotbal-Arsenal

fotbal-arsenal@email.cz

Arsenal smetl Porto, Fiorentině nestačily proti Bayernu ani tři góly

VIDEO Tým Tomáše Rosického porazil v odvetě osmifinále Ligy mistrů FC Porto 5:0. Na Fiorentině padlo dokonce pět branek, ale domácím k postupu do čtvrtfinále nestačila ani výhra 3:2.

Fotbalisté Arsenalu v odvetě osmifinále Ligy mistrů proti FC Porto dali rychle zapomenout na dva týdny starou porážku 1:2. Nicklas Bendtner do poločasu dvěma góly načal hattrick, k jeho představení se v druhé části zápasu po exhibičních akcích přidali Nasri a Eboué, který v 57. minutě vystřídal Tomáše Rosického.

Před dvěma týdny Arsenal žehral na výkon rozhodčího, tentokrát mu benevolence sudích pomohla k prvnímu gólu. Sudí pustili ofsajdové postavení Aršavina na začátku akce i důrazný střet stejného hráče s brankářem Heltonem. Důrazný Bendtner se postaral dorážkou o vedení a načal svůj hvězdný večer.

Hráč, který je často terčem posměchu a například v posledním ligovém zápase s Burnely zahodil co se dalo, do poločasu zvýšil na 2:0 a hattrick završil v samotném závěru proměněnou penaltou. Hostující Porto za celý zápas branku domácích ohrozilo jen sporadicky a brankář Almunia nemusel vážněji zasahovat. Na druhé straně naopak zahodili domácí několik vyložených šancí.

Ozdobou zápasu se pak stalo sólo Samira Nasriho, který umotal tři obránce Porta a zvýšil na 3:0. Tomáš Rosický na pravé straně zálohy odehrál 57. minut a rozjel několik slibných akcí. Vystřídal ho Emmanuel Eboué, který dal po dlouhém sprintu čtvrtý gól a další jeho akci zastavili hosté jen penaltovým faulem.

Podívejete se na nejdůležitější momenty zápasu Arsenal - Porto.